Bezrobocie w Polsce lipiec 2023 GUS podał nowe dane

Od 2025 roku 20 przecznic w centrum Sztokholmu, obejmujących dzielnice finansowe i główne dzielnice handlowe, będzie dostępnych wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. “Jego zdaniem pomoże ‘zwykłym Polakom’. Posunięcie to zaskoczyło inwestorów i spowodowało osłabienie złotego aż o 4 proc. w stosunku do euro” – pisze amerykańska agencja. Brytyjski dziennik dodaje, że obecnie Tusk jest przedstawiany hong kong exchange ma nadzieję kontynuować dialog z londyńską przez obóz władzy i media reżimowe jako wysłannik Niemiec nad Wisłą. Przemysł to jedno z najważniejszych gałęzi gospodarki, ale jednocześnie sektor, w którym bezpieczeństwo pracowników stanowi priorytetową kwestię. Brak odpowiednich standardów higieny i bezpieczeństwa może prowadzić do wypadków, obniżenia efektywności pracy oraz negatywnie wpływać na reputację przedsiębiorstwa.

  • Podkreśliła, że najważniejsze decyzje zawsze podejmował Bankman-Fried.
  • “Złoty pozostaje najlepiej radzącą sobie walutą tej części Europy” – zwracają uwagę.
  • Bezpieczeństwo pracowników to fundament każdego przedsiębiorstwa.
  • Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w czerwcu 783,5 tys.
  • W sierpniu stopa bezrobocia kształtowała się w przedziale od 2,9 do 8,5 proc.

Z prognoz PIE wynika, że “spadek aktywności przyniesie niewielki wzrost stopy bezrobocia”. “Spodziewamy się, że w III kwartale utrzyma się ona na poziomie 5-proc., a pod koniec roku wyniesie 5,5 proc. – głównie z uwagi na zmiany o charakterze sezonowym” – ocenili analitycy. Obecnie mamy lokalne minimum dla bezrobocia rejestrowanego. Oczekujemy, że w końcu roku 2023 stopa bezrobocia wynosić będzie 5,1% przy liczbie bezrobotnych sięgającej 800 tys. Również konsensus opracowany przez PAP Biznes wskazywał, że w sierpniu stopa bezrobocia wyniosła 5,0 proc. Najnowsze dane Eurostatu potwierdziły, że rynek pracy w Polsce pozostaje mocny.

Ponad 1,7 miliarda dolarów do wygrania w loterii

Natomiast na początku tego miesiąca, jeszcze przed decyzją RPP, która wywołała gwałtowne osłabienie polskiej waluty, kurs EUR/PLN wynosił 4,47 zł. Kurs euro osuwa się w poniedziałek poniżej analiza techniczna russell 2000. niedźwiedzie właśnie się sfałszowały ważnego psychologicznego poziomu 4,60 zł. Obecnie, za jedno euro należy zapłacić na rynku spot według kursu średniego 4,595 zł. Tymczasem, tydzień temu było to nawet 4,66 zł.

– powiedziała we wtorek w radiowej “Jedynce” minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Minister rodziny i polityki społecznej skomentowała również zarzuty Konfederacji, iż duża część świadczeń socjalnych pobieranych pobierane przez Ukraińców w Polsce, trafia do ich kraju. – Nie jest to prawdą (…). Obywatele Ukrainy podejmują u nas zatrudnienie, uzupełniając rynek pracy, czyli osiągamy efekt synergii.

Jego następcą będzie Mikołaj Wezdecki, dotychczasowy dyrektor do spraw digitalizacji w LPP – poinformowała firma we wtorkowym komunikacie. Wciąż trwa proces wyceny pakietu kontrolnego akcji Bogdanki. Podpisano z Eneą porozumienie o współpracy, ale nie doszło do podpisania umowy przedwstępnej – przekazało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) w komunikacie. Sztokholm ogłosił plany, aby stać się pierwszą dużą stolicą, która wprowadzi zakaz wjazdu do centrum samochodów benzynowych i wysokoprężnych, aby zmniejszyć zanieczyszczenie i hałas.

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w lipcu 782,4 tys. Osób miesiąc wcześniej. Oznacza to spadek o 1,1 tys., czyli o 0,1 proc. W porównaniu do lipca 2022 roku liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy spadła o 27,8 tys., czyli o 3,4 proc. Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w sierpniu 782,5 tys.

Zagraniczne biznesowe media o wyborach w Polsce: Tusk i Kaczyński jak dwa jelenie

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, publikowana dotychczas przez GUS, nie podlegała rewizji. Dane dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego według stanu na koniec września 2022 r. Bazują już na wynikach spisu PSR 2020. W strefie euro liczba bezrobotnych w sierpniu wyniosła 10,856 mln, co oznacza spadki zarówno w porównaniu do lipca (było 10,963 mln), jak i sierpnia 2022 r.

Skończyły się prace sezonowe. Tak to wpłynęło na bezrobocie

Sierpień to okres, w którym statystyki bezrobocia stabilizują się na dobrym poziomie, a czasem wciąż jeszcze poprawiają się. Na rynek pracy działa pozytywnie popyt na pracowników sezonowych w budownictwie, rolnictwie i usługach turystycznych. W kolejnych miesiącach czynnik ten będzie nieco już słabiej oddziaływał. Resort rodziny i polityki społecznej wcześniej szacował, że stopa bezrobocia w sierpniu utrzymała się na poziomie 5,0 proc.

Bezrobocie rejestrowane

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w maju 802,3 tys. Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w czerwcu 783,5 tys. To mniej niż w maju br. (o 18,8 tys., tj. o 2,3 proc.) oraz w czerwcu ubiegłego roku (o 34,5 tys., tj. o 4,2 proc.) – poinformował urząd. – Nawet po zakończonym miesiącu wrześniu, gdzie kończą się prace sezonowe, według odczytu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej stopa bezrobocia jest 5,0 proc.

Stopa bezrobocia wyniosła tam marcu 3,1 proc. W żadnym z województw nie nastąpił wzrost bezrobocia. Najniższe bezrobocie nadal utrzymuje się w woj. Wielkopolskim z poziomem 2,9 proc.

Liczba
bezrobotnych spadła z kolei o 46,6 tys. GUS podał, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,0 proc. Oznacza to, że obniżyła się zarówno w skali miesiąca – o 0,1 punktu procentowego (p.proc.), jak i roku – o 0,2 p.proc. Konsensus rynkowy, czyli mediana prognoz analityków, zakładała spadek stopy bezrobocia do 5,0 proc. Z końcem września GUS informował, że stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu wyniosła w Polsce 5 proc., wobec 5 proc.

Z powodu zmian sezonowych. Jeśli zaś chodzi o wyniki w całym 2024 roku, mają się utrzymać na poziomach zbliżonych do tegorocznych. Ustabilizowała się liczba ofert o pracę. W sierpniu było 95 tysięcy nowych ofert, co jest spadkiem o 2,4 proc. PIE podaje, że obecna liczba jest jednocześnie ok. 45 proc. Wyższa niż w 2012 roku.

Pomimo widocznego wzrostu zapotrzebowania na pracowników, zdaniem Anny Ender z LeasingTeam Group Polska nie jest jednak żadną „zieloną wyspą” w Europie. Niski poziom bezrobocia wynika z cena ropy naftowej w dalszym ciągu spada: prognoza na listopad 22-forex faktu, że w naszym społeczeństwie coraz większy odsetek osób przechodzi na emeryturę i ciężko nam zapełnić tę lukę młodymi osobami pracującymi. Podobnego zdania jest Serhii Levchenko.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top