Jak zwiększyć pamięć wewnętrzną w telefonie

Po zakupie karty pamięci należy przenieść na nią zainstalowane aplikacje – można to zrobić w ustawieniach. Warto również skorzystać z dostępnej w ustawieniach aparatu funkcji automatycznego zapisywania zdjęć na takiej karcie. Najłatwiejsza rzecz, jaką można zrobić, aby mieć więcej miejsca na gry i aplikacje, to sformatowanie pustej karty microSD jako pamięci wewnętrznej telefonu. Likwidujemy w ten sposób problem miejsca na aplikacje, ale uniemożliwiamy użycie karty pamięci w innym urządzeniu. Musimy więc zrezygnować z traktowania karty SD jako nośnika danych z telefonu na telefon, itp. Podłączenie smartfonu do komputera nie zaowocuje znajomym rozpoznaniem samej karty SD jako nośnika danych.

  • Jest to drastyczny krok, gdyż usunie wszystkie dane, zainstalowane aplikacje i ustawienia.
  • Wolne miejsce możesz również odzyskać dzięki usunięciu niepotrzebnych plików.
  • Samo przeniesienie aplikacji na kartę nie jest skomplikowane.
  • Dzięki temu karta SD będzie traktowana jako standardowy nośnik danych.
  • Jeśli Twój telefon obsługuje karty pamięci, powinieneś to zrobić już dawno.

Nie ma co ukrywać, dzisiaj telefon z kilkudziesięcioma GB pamięci bardzo szybko się zapełnia. Aplikacje na Androida ważą coraz więcej, nie wspominając o grach. Do tego zdjęcia, kilka filmów i już brakuje miejsca w telefonie. Warto zatem sprawdzić, jak przenieść aplikacje na karte SD, co rozwiąże problem bez konieczności ich odinstalowywania. 📷 Lubisz fotografię, a poradniki o tym, jak zrobić dobre zdjęcia z wakacji przyswajasz w mniej niż w minutę? W takim razie przeczytaj, jak wyczyścić pamięć w telefonie, by odzyskać zasoby.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej (tzw. cache)

Jeśli chcesz otrzymywać dopasowane do Ciebie treści, zaznacz poniższą zgodę. Dzięki korzystaniu z chmury zapomnisz o problemie braku miejsca na dysku urządzenia. Wybór usług chmurowych jest bardzo duży, a do popularnych należą choćby Dysk Google i  Dropbox czy w przypadku urządzeń Apple – iCloud. Wówczas użytkownik uzyskuje uprawnienia administratora i może wybierać preferowaną lokalizację instalowanych aplikacji i ustawiać wiele innych właściwości. Jednak musi wiedzieć, co robi, ponieważ nieumiejętna modyfikacja zrootowanego urządzenia może skutkować nawet jego trwałym uszkodzeniem. Istnieje kilka możliwości, by zwiększyć rozmiar pamięci w usłudze Chmura.

Oczywiście możesz rozważać zakup nowego sprzętu, który będzie lepiej dobrany do Twoich potrzeb pod względem pamięci… jednak poczekaj jeszcze chwilkę z podjęciem decyzji. Prawdopodobnie musisz wyczyścić pamięć podręczną aktualnie używanego urządzenia mobilnego. A przechowywane w pamięci pliki – w tym zdjęcia czy muzyka – będą całkowicie bezpieczne. Telefonu Huawei, zwłaszcza najnowsze modele posiadają sporą ilość wbudowanej pamięci, która dodatkowo może być zwiększona poprzez umieszczenie w nich karty pamięci. Jednakże nie można zapominać o tym, że telefony pod tym względem mają o wiele mniej miejsca do przechowywania danych niż komputery.

Jak ominąć CAPTCHA: wskazówki dotyczące usprawnienia korzystania z Internetu

Stwórz w galerii na smartfonie kilka folderów i dodawaj tam sukcesywnie zebrane dane – to sprawi, że wszystko będziesz mieć pod kontrolą. Może to niepotrzebnie zapchać już przepełnioną słabsze akcje,ajdy złota, niskieentowności pamięć urządzenia. Kolejnym sposobem, dzięki któremu zwolnisz pamięć wewnętrzną w telefonie, jest przeniesienie plików, zdjęć i filmów na dysk twardy komputera.

W tym celu wejdź do ustawień tej aplikacji, a następnie aktywuj funkcję „Kopia zapasowa i synchronizacja” poprzez dotknięcie suwaka. Pamiętaj, że dostęp do plików zapisanych w chmurze oraz automatyczna synchronizacja będą możliwe jedynie pod warunkiem aktywnego połączenia telefonu z internetem. Wolne miejsce możesz również odzyskać dzięki usunięciu niepotrzebnych plików. Najwięcej miejsca zajmują filmy, muzyka oraz zdjęcia, dlatego warto przejrzeć je w pierwszej kolejności. W smartfonach z Androidem zmiany rozdzielczości nagrywanego wideo dokonać można w ustawieniach aplikacji „Aparat”.

Zwolnij miejsce

Minuta wideo w rozdzielczości 4K i 60 kl./s to aż 400 megabajtów. Świetnym rozwiązaniem jest również przeniesienie niektórych plików ze smartfona na komputer. Powoduje to zwolnienie większej części pamięci telefonu bez utraty plików. W Google Play i Apple App Store można znaleźć również aplikacje dedykowane do czyszczenia pamięci smartfona. Ona automatycznie usunie wszystkie, bezużyteczne pliki czy programy ze smartfona. Bardzo często powoduje to przyspieszenie działania telefonu.

Jak zwiększyć pamięć w telefonie? Co zrobić, gdy brakuje miejsca na dysku?

Dzisiejsze aparaty mogą wykonywać fotki w rozdzielczości przekraczającej kilkadziesiąt megapikseli… Czasami zmniejszenie jej o połowę może poskutkować zmniejszeniem rozmiaru pliku zdjęciowego nawet kilkukrotnie. Odpowiednie ustawienie znajdziemy oczywiście w aplikacji aparatu. Warto wykonać kilka próbnych forex tydzień w przeglądzie zdjęć w różnych rozdzielczościach, a następnie zdecydować, która będzie dla nas odpowiednia. Istnieje też szansa, że w trakcie korzystania ze smartfona pobraliśmy na niego różne pliki. Jeśli zajrzymy do tego folderu, może się okazać, że nazbierało nam się wiele megabajtów niepotrzebnych śmieci.

Minuta wideo nagranego w rozdzielczości 720p i 30 kl./s zajmuje około 45 megabajtów. Minuta wideo w rozdzielczości 4K i 60 kl./s to aż 400 megabajtów. Jest jednak kilka sposobów na zwolnienie części miejsca. W przypadku większości smartfonów z Androidem można to zrobić w łatwy sposób instalując kartę pamięci. Nie da się tego niestety zrobić ze wszystkimi modelami.

Kolejnym skutecznym sposobem na to, jak zwiększyć pamięć wewnętrzną telefonu, jest umieszczenie w urządzeniu karty microSD. Tego typu zewnętrzna pamięć pozwala zyskać nawet 500 GB dodatkowego 40 niezbędne umiejętności pieniężne dla kobiet wolnego miejsca. Przed jej zakupem warto się jednak upewnić, czy wybrany model smartfona jest wyposażony w gniazdo microSD oraz czy obsługuje kartę o określonej pojemności.

Najlepsze aplikacje zapewniające maksymalną personalizację: spersonalizuj swoje urządzenie z Androidem do perfekcji

Piki w chmurze są o wiele lepiej zabezpieczone, niż na telefonie. Dodatkowo można uzyskać do nich dostęp z wielu, różnych urządzeń – komputera, innego smartfona czy tabletu. Wystarczy tylko zalogować się na to samo konto w danym serwisie. Warto zwrócić uwagę na to, że wielu deweloperów aplikacji wydaje także programy w wersji Lite. Takie rozwiązanie może być świetnym rozwiązaniem, by uzyskać dodatkową pamięć. Jeśli Twój telefon obsługuje karty pamięci, powinieneś to zrobić już dawno.

📱 Osoby posiadające smartfony z Androidem mają odrobinkę trudniej. Wszystko zależy od producenta sprzętu oraz nakładki systemowej. Przykładowo użytkownicy Samsungów po wejściu w ustawienia telefonu muszą znaleźć opcję „Pielęgnacja baterii i urządzenia”, a następnie kliknąć „Domyślna pamięć”. Natomiast osoby korzystające z Xiaomi powinny najpierw skierować się do zakładki „O telefonie” oraz zajrzeć w szczegóły pamięci wewnętrznej. Nie wszystkie smartfony mają slot dedykowany na kartę pamięci.

Pamięć cache aplikacji (zwana również pamięcią podręczną), jest zapełniana przez najczęściej wykorzystywane dane (np. miniaturki obrazów), w celu usprawnienia działania aplikacji. I choć większość programów potrafi tak zarządzać pamięcią cache, że użytkownik nie musi się o nią martwić, to są jednak takie, które nie radzą sobie z tym tak dobrze. Jeśli nasz superszybki smartfon z Androidem nagle zaczyna działać nieco wolniej, a aplikacje otwierają się dłużej, to znak, że coś, gdzieś, zaczyna go obciążać. Na szczęście istnieją proste sposoby żeby odzyskać to, co utracone. Przygotowaliśmy 10 porad, które pomogą  przyspieszyć Androida. Dowiedz się jak zwiększyć wydajność telefonu szybko i skuteczne.

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście instalacja karty microSD. Najpierw jednak upewnijmy się, że nasz telefon ją w ogóle obsługuje. Wiele z dzisiejszych telefonów stawia bowiem wyłącznie na pamięć wewnętrzną. Jeśli już odpowiedni slot się pojawia, najczęściej znajdziemy go tam, gdzie moduł karty SIM. Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród użytkowników smartfonów jest również korzystanie z pamięci w chmurze.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top